Dosya Masrafı Haksız Şart Kabul Edildi

11 Nisan 2012, 12:35:27 Türkiye Gündemi 128 yorum yapıldı 32.265 kişi okudu
 • Digg
 • del.icio.us
 • PDF
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • MySpace
 • Technorati

 

Konut kredilerinde talep edilen dosya masrafları kanuna göre 'haksız şart.' 4 bin liraya kadar çıkan bu paraları geri alabilirsiniz

Bankaların tüketicilerden aldıkları komisyon ve masraflar, gerek mahkemeler gerekse hakem heyetlerince hukuksuz bulunarak geri ödeniyor. Bunların içinde konut kredisi kullanırken alınan dosya masrafları da var. Bankaların 2 bin lira ila 4 bin lira arasında aldıkları bu masraflar, 4077 sayılı Tüketici Koruma Kanunu'na göre haksız şart sayılıyor. Sözleşmelerin tek taraflı ve tüketiciyle müzakere edilmeden hazırlanması, bu masrafların geri ödenmesini gerektiriyor. Tüketici Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çetin, sözleşmelerde bu masrafların açıkça belirtilmediğini, bu yüzden de tüketicilerin geri alabildiğini söyledi. Çetin, "Bankalar kredi verirken faiz oranlarını ve taksitleri söylüyor ancak, dosya masrafı ve yeniden yapılandırmayı belirtmiyor. Bu yüzden de mahkemeler ve hakem heyetlerinde kararlar büyük çoğunlukla tüketicinin lehine çıkıyor. Tüketici sözleşmenin içine müdahale edemediği için haksız şart oluyor" dedi. 

YAPILANDIRMA İSTEĞİ 

Dosya masrafının yeniden yapılandırılan konut kredilerinde ikinci kez istenmesinin de doğru olmadığını kaydeden Çetin, söyle konuştu: "Bu konuda çok sayıda mahkeme kararı ve Yargıtay içtihadı da var. Tüketicilerden ikinci bir dosya masrafı istenmesi doğru değil. Yeniden yapılandırma diye istenen paralar geri alınabilir."

NASIL BAŞVURULACAK?

 Bankadan paranızı geri almak için; 1.061 TL'ye kadar olan alacaklarda kaymakamlıklardaki tüketici hakem heyetlerine, üzeri için tüketici mahkemelerine gitmeniz gerekiyor. 

 Yazacağınız dilekçeye mutlaka ödeme dekontlarınızı ve kesinti belgelerini de ekleyin. 

 Tüketici mahkemeleri 1-3 ay arasında karara varıyor. 

 İki tarafa da 15 gün içinde itiraz hakkı doğuyor.

 • Digg
 • del.icio.us
 • PDF
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • MySpace
 • TechnoratiBu haberi 32.265 kişi okudu.
 • Digg
 • del.icio.us
 • PDF
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • MySpace
 • Technorati

Anahtar Kelimeler:128

Bir Cevap Yazın | Trackback URL

 1. cengiz diyor ki:

  sadece konut kredilerinden kesilen dosya masraflarımı geri ödenecek,yoksa aldığımız ihtiyac kredininin masraflarıda iade edilecekmi teşekürler

 2. sebahattin asilkan diyor ki:

  alınan tüketici kredileri dosya masraflarının dökümlerini bamkalar istediğimizde vereceklermi.

 3. ayşegül diyor ki:

  bende bu soruların cevabını merak ediyordum tüketici haklarına sordum bütün kredi çeşitlerinde dosya masrafını almak için başvurabiliyormuşuz.ayrıca öncelikle bankadan sözlü olarak kredi sözleşmelerinin birer örneğini istiyoruz veriyorlar zaten.ben istedim bana niçin istiyorusn diye sorular dosya masrafını iade almak için tüketici hakem heyeti yönlendirdi dedim sözleşmeyi verelim fakat dosya masrafını sadece konut kredisinde iade ediyoruz dediler bende tüketici hakları farklı diyor dedim.
  sonra yeniden kredi çekmek istiyorum yine dosya masrafı alıyomusunuz dedim artık almıyoruz dedi hemde önceden de almıyorduk dedi.çelişkili konuştu bankacı.
  sonuç olarak sözleşmeyi verecem dedi vermezse şubeye dilekçe yazacam iadeli taahütlü gönderecem cevap vermek zorundalarmış.

 4. ayşegül diyor ki:

  kredi kart aidatlarının iadesinde de dilekçe yazıp ellerine verdim almadılar keşke iadeli tahhütlü gönderseydim şubeye.4 yıldır kredi kartı kullnıyorum şubede sadece 1 yıllık 40 tl ücreti hesaptan düştüler.bende sözleşmemi istedim vermeyince bu kez genel müdürlüğe dilekçe yazıp kart aidat sözleşmemin tarafıma gönderilmesini istedim bakalım 15 güne cevap vermek zorunda.şubedeki banka görevlisibana aidat görünmüyo ekstrenizde yapacak bişi yok dedi iyice bakın görürsünüz bakın sizde yoksa ben çıktı aldım göstereyim dedim ya nasıl kıvırıyor utanmadan karektersiz adam.sinir oldum.

 5. ayşegül diyor ki:

  bankadaki görevli konut kredilerinde miktar fazla olduğu için dosya masrafında iade yapıyoruz tüketici,ihtiyaç gibi diğer kredilerinde miktar az dosya masrafı almadık diyor.sözleşmeleri okuyunca ortaya çıkıcak ne kadar dosya masrafı aldıkları tüketici ve ihityaç kredilerinden.yazıcam burdam çektiğim kredi miktarını ve dosya masrafı miktarını ya da dosya masrafı alıyorlar mı almıyorlar mı.dosya masrafı almışssak bile size kesin olarak imzalattırmışızdır masraf ödemeyi kabul ediyorum diye diyolar.

 6. donjuanline diyor ki:

  bende ocak 2012 de ihtiyaç kredisi çektim dosya masrafı aldılar.
  geri alabilirmiyim

 7. emin diyor ki:

  bende ocak 2012 de ihtiyaç kredisi çektim dosya masrafı aldılar.
  geri alabilirmiyim

 8. Nejdet diyor ki:

  2006 yılında ziraaten 60000 tl konut kredisi çektim.Benden de yanlışş hatırlamıyorsam 1200 tl dosya masrafı aldılar. imdiye kadar hiç yapılandırmadım.Geçen gün bankadan dökümanları istediğimde tereddüte düştüler gizlice bir birleri ile konuştuktan sonra vereceklerini ama 40 tl ücret talep edince sinirlendim ve almadım.Adamlar döküman isterken dahi para talep ediyorlar acaba haklılarmı yoksa vermemek içinmi anlamadım bende vaz geçtim.(Acaba bu dökümanları alıp tüketici mahkemesine baş vursam dosya masrafı adı altında keslen meblğı geri alabilirmiyim)

 9. gurkan bozkurt diyor ki:

  bende on mılyar b ı çektım bes bı çektım ihtıyaç kredısı bır mılyar kusur dosya mmasrafı verdım acaba alma ımkanım varmı iş bankasından çekmıştım yardımcı olursanız sevınırım

 10. ekici diyor ki:

  Merhaba,
  Bugün Vakıfbank’tan dosya masrafına ilişkin dekontu ve sözleşme fotokopisini istedim. Sadece dekontun yeterli olacağını söyleyip sözleşmeyi vermediler. Mahkemeyi kazanma ihtimalimin yüksek olduğunu ancak bankanın ismimi ifşa edeceğini söylediler. Bu durumda da 5 yıl boyunca hiçbir bankadan kredi alamazmışım. Hani hukuk devletiydik, bu ülkede hukuk herşeyin üzerindeydi? Bankalar kendi çaplarında kumpas kurmuş ve her durumda vatandaşı soymanın hesabını yapıyorlar. Konu hakkında detaylı bilgisi olan arkadaşlar var mı?

 11. abdulkadir diyor ki:

  bu işten hiç sonuç alan varmı varsa lütfen yazsın

 12. selver erol diyor ki:

  yıllardır kıredi cektim ama dekontları kayıp ettim am şübelerde kaytlı isteyince sorun cıkartıyorlar ne yapabilirim

 13. durak diyor ki:

  Biz eşimin adına 17000tl kredi kullandık.bizden 1600tl dosya masrafı 400tl de ipotek fek ücreti aldılar.Avukatımıza danıştık, dava açtı ve 6 ay içerisinde dava sonucu ödediğimiz bedelleri tahsil ettik…isteyenlere karar örneğini gönderebilirim.

 14. pınar diyor ki:

  sayın durak, karar örneğini karar örneğini gönderebilirseniz çok memnun oluruz. pinarvurmaz@mynet.com

 15. barış gökçe diyor ki:

  abi abanada gönderebilir misin karar örn eğini

 16. Seyfettin diyor ki:

  Sayın Durak,

  karar örneğini vereceğim mail adresine gönderebilirseniz memnun olurum. Bizde aynı problemi yaşıyoruz. seyfettinbaser@hotmail.com

 17. Zafer Çetin diyor ki:

  Merhabalar. 2011 yılında İş Bankasına 36.000 TL değerinde Tüketici Kredisi kullanmak üzere başvuruda bulundum. 500 TL’ de dosya masrafının olduğunu, bu nedenle 36.500 TL değerinde kredi vereceklerini tarafıma belirttiler.
  Ancak, tarafıma verilen “Ödeme Planı” nda bu masraf “İstih. Ücr. ve BSMV” başlığı altında gözüküyor. Bu durumda, bu belge ile Tüketici Hakem Heyeti’ ne başvuruda bulunmam durumunda, ilgili masrafı geri alabilir miyim acaba?
  Teşekkürler.

 18. Bay Morgan diyor ki:

  SİZ ABD VIA GERİ ALMAK İÇİN ARE NOT: morganlender08@yahoo.com.sg

  Sayın Bay / Bayan!

  Biz şu anda% 3 gibi düşük olarak çok az yıllık faiz oranları ile özel, Ticari ve Bireysel Krediler Sunuyoruz yatırım company.We işbirliği vardır. Biz $ £ 100,000,000 maksimum $ £ 2,000 minimum aralık içinde kredi veriyoruz. Bizim öncelikli Bizim krediler de maksimum güvenlik için sigortalı olduğunu.

  * Eğer mali Sıkılmış musunuz?

  * Eğer fon kredileri ve borçları ödemek için talep etmeyin

  * Kendi işinizi kurmak için finans mi arıyorlar?

  * Eğer çeşitli amaçlar için özel veya ticari kredi ihtiyacı var mı?

  * Eğer büyük projeler yürütmek için kredi aramaya mı

  * Çeşitli diğer işlemler için finansman mi arıyorlar?

  Eğer yukarıdaki sorunlardan herhangi varsa o müşteri hizmetleri (morganlender08@yahoo.com.sg) Biz size yardımcı olabilir irtibata ama sana benim% 3 faiz oranıyla benim kredi vermek olduğunu anlamak istiyorum.

  * $ 100.000.000 £ şey kadar Borrow

  * Ödemek için 1 ile 30 yıl arasında seçin.

  * Aylık ve Yıllık ödemeleri Planı arasında seçin
  .
  * Esnek Kredi Şartları.

  Ayrıca size bugün online kredi alma ilgileniyorsanız, aşağıdaki kredi başvuru formunu doldurmak için ihtiyaç duyarlar.

  {BORÇLU’S VERİ BİLGİLER}

  Kredi Tutarı Gerekli; ……………

  Kelimeler ise Gerekli Kredi Miktarı …….

  Tam Adları; …………………..

  Ülke: ……………………..

  Zip / Postal Code: ……………..

  Geçerli Cep Telefonu; ………

  Adres ……………………..

  Kredi Amacı; ……………..

  Adres ……………………..

  Meslek: ………………….

  Cinsiyet: Erkek Veya Kadın; ……….

  Uyruk ………………….

  Kredi Süresi ………………..

  Devlet ……………………….

  Şehir ………………………..

  Yaş …………………………

  Kredi İttifak Kredi Çözümleri
  Saygılarımla,

  God Bless

  Bay Morgan
  E-posta ile

 19. alp diyor ki:

  Sayın Durak,
  Şu an daha 10 gün önce finansbanktan bende kredi kullandım yazdıkları rakam 8445 tl bana verdikleri rakamsa 7845tl krediyi aldığım tarih 04.06.2012 kapatmak istediğim tarihse 14.06.2012 bana çıkarttıkları meblağ 8506 tl yani arada 700tl fark var 10 güne banada karar örneğini gönderirmisin bayağı zordayım 10 güne 7 de 1 alınır mı hangi kanun bunu öngörüyö kabul ediyor hakem heyetine gittim bana boşuna gelme biz ret kararı veririz diye daha baştan bana söylüyo bu nasıl bir iştir anlamadım..

 20. alp diyor ki:

  durak bey
  mail adresim mister-turk@hotmail.com
  allah rızası için bana yardım edin…

 21. mustafa diyor ki:

  slm ben GARANTİ BANKASI’ndan 2008 tarihinde 30 bin tl ticari araç kredisi aldım yalnız 2011 tarihinde kapatmak istedim gişe
  prsonele gitim bu gün itibariyle bu hesabımı kapasan kaç tl borcum vardır dedim gişeci bu gün itibariyle toplam borcun 15.010 tl borcun vardır bende gitim borç ettim geldim kapatmaya gişeci bana dedikleri sen kredi kartlarında vardır hesabın karışmasın diye beni idare bölümüne güderdi idare bölümü bana 18.958 tl borç çıkardı nasıl ettimise de düşürmediler bende Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuruda heyet bana hak verdi 2.650 te giri öddemeleri gerektiğini dahi karar vermişler ben bankaya gitim baka bana dediği biz bu paray vermeyiz git mahkemeye baş vur dediler bende bir avukatla gürüştüm avukat 1.5 bin tl ücret istedi ben kendim başvursam yada başka yoldan bu paramı nasıl tahsil ederim bununla ilgili bu kunuyla ilgili bilgi sahibi olan varsa yardımlarını bekliyorum ve ya kendim başvurmak için dilekçe örneği varsa bana yollamanızı rica ediyorum saygılar dilerim
  mustafa-ortak@hotmail.com

 22. savas diyor ki:

  durak bey 29 unda mahkeme ilk duruşmamız var örneği rica etsem banada gönderebilirmisiniz

 23. savas diyor ki:

  savasduzgun@hotmail.com mail adresim

 24. oktay diyor ki:

  sayın durak bana gönderirmisin aynı dert bizdede var herkes gibi
  oktay19031903@hotmail.com

 25. özkan yücel diyor ki:

  merhaba durak bey bende iademi alamıyorum banada yollarmısınız maili ozkan.yucel@ibb.gov.tr

 26. ahmet diyor ki:

  Garanti den ihtiyac krdsi cekmistim dsya madrfı iadesi icin basvurdum hakem heyeti onay verdi ama banka odeme yapmadı bende icraya verdim ve paramı aldım. Ayrıca 2 bankayla devam ediyor islemler bilgi almak isteyenler zate_62@hotmail.com

 27. KREDİ TEKLIF diyor ki:

  loandesk_statestreet9@live.co.uk bize ulaşın ve% 5 faiz oranı üzerinden en az 48 saat içinde kredi almak.

 28. stanley cole diyor ki:

  EĞER PARA VEYA İŞ BAŞLATMAK KREDİ İSTİYOR MUSUNUZ?

  loanlender763@gmail.com

 29. mfbd55 diyor ki:

  Burak Bey kararı mail adresime atabilir misiniz.Teşekkürler mfbd55@mynet.com

 30. yb diyor ki:

  Durak Bey kararı mail adresime gönderebilirmiisniz ybektasoglu_40@hotmail.com

 31. Ali diyor ki:

  Arkadaşlar bende 9000 TL kredi çekmeyi düşünüyorum hangi bankadan DOSYA MASRAFSIZ ve FAİZ oranı düşük kredi kullana bilirim yardımcı olurmusunuz. Şimdiden Teşekkürler.

 32. Ali diyor ki:

  Bilgi ve önerilerinizi mail adresime göndere bilirmisiniz. hasta_casus@hotmail.com

 33. erdem diyor ki:

  durak bey bana da karari mail atar misiniz? erdeminciguz@hotmail.com

 34. Fethi diyor ki:

  mrb bende bu gün bır devlet bankasından daha önce aldığım kredılere mahsuben kesılen dosya masrafının iadesi ile ilgili bilgi almak için aradım benden her sayfa için 5 tl para istedıler bırde bana ” şimdiye kadar hıç kımseye dosya masrafı ücterını iade etmedık bunlar yalandır dedı kazanan varsa o kararı getırde göreyım dedı ” şimdi ikilimde kaldım varsa böyle kazanılmış bir karar göderecek arkadaşımızın lutfen mail adresımıze gönderebılırse ben de aalacağım kararları gönderırım ve bırlıkte hareket etmış oluruz

 35. berna diyor ki:

  Durak Bey kararı mail adresime gönderebilirmisiniz..berka34@hotmail.com

 36. güner diyor ki:

  Bilgi ve önerilerinizi mail adresime göndere bilirmisiniz gunur03@yahoo.com

 37. özcan diyor ki:

  Sayın Durak bana da maili gönderme şansınız var mı çok rica ediyorum lütfen…

 38. jerry diyor ki:

  Gereksiz ödemeler olmadan kredi ihtiyacınız varsa liberty_loans@live.com üzerinden şimdi bana ulaşın.

 39. Robert Milan diyor ki:

  Merhaba,

  Ben mevcut her türlü, İşletme Kredileri ve Bireysel Kredi ve kredi sunuyoruz. Eğer borç olarak ve bir Kredi gerekiyorsa Sadece kötü olsa bile, Bize bildirin
  kredi! Biz finansal Yardım son otobüs durağında, çünkü hala bir kredi sunuyoruz. Aşağıdaki formu doldurun ve bize:
  robertmilanloan22@hotmail.com
  İsim ……………..
  Soyadı ……………..
  Meslek ……………..
  Sex ………………..
  Ülke ………………
  Devlet …………….
  Aylık gelir ………………
  Miktarı Gerekli ……………
  Süre …………………
  Telefon Numarası …………………

 40. HAKAN ERAİL diyor ki:

  h.e_55@hotmail.com bu kredi nasıl bir kredi anlamadım ihtiyaç sahibi herkez faydalanmak ister

 41. süleyman diyor ki:

  bende ihtiyaç kredisi çekmiştim dosya masrafını nasıl geri alabilirim.

 42. olcay diyor ki:

  bankadan aldığım evrakları kaybettim acaba onlar olmadan iadesini alabilirmiyim bilen varsa yardımcı olabilirmi

 43. nuri diyor ki:

  sayın durak bey karar örneğini email adresime gönderebilirmisiniz.teşekkür ederim

 44. ibrahim diyor ki:

  durak bey banka sorun çıkardı rica ediyorum banada bi örneğini göndeirirseniz sevinirim

 45. mehmet diyor ki:

  sayın durak bey bende örneği alabilir miyim … end_mehmet@hotmail.com

 46. emre diyor ki:

  durak bey bende alabilirmiyim karar örneğini : emre.dege@gmail.com

 47. Oktay diyor ki:

  Sayın durak,
  Ornegini mail atmaniz mumkun mudur.YAda aalan diger arkadaslar varsa gondere bilir mi.tesekkur ederim

 48. Erhan diyor ki:

  Sayin durak bey karar ornegini email adresime gönderebilecek mısınız. Teşekkür ederim

 49. Mesut diyor ki:

  sayın durak bey rica etsem bana da yollayabilir misiniz karar örneğini.
  e-mail adresim: mesutyanik@mail.com

 50. Gökhan Yıldız diyor ki:

  Bu masrafların alınması değil iade edilmesi hukuksuzdur. Serbest piyasa şartlarında çalışan bir ekonomide 21.yüzyılda bankanın alacağı komisyonun alanabilir ya da alınamaz diye konuşulması hatta ötesinde tartışılması abesle iştigaldir. Bankalar ilgili tarihteki faiz oranını ve ilgili üründeki dosya masrafını hergün Merkez Bankası’na bildirmektedir, ortada hukuksuz hiçbirşey yoktur. Kredi kullanan müşterinin önünde 2 seçenek vardır, dosya masraflı ürün ve dosya masrafsız ürün. Başta faizi daha düşük diye dosya masraflı ürünü kullanıp ardından dava açıp dosya masrafını talep etmek iyiniyet kuralları dışındadır. Dosya masrafsız krediyi alıp çok daha fazla faiz ödeyen müşterinin günahı nedir öyleyse ya da maliyet hesabını aldığı dosya masrafına göre ayarlayarak faiz gelirinden feraget eden bankanın suçu nedir. Banka bir işletmedir, iktisadi bir kuruluştur, maliyet hesabını yapar ilgili ürünleri yani masraflı ürünü mevduat faizine yakın yani topladığı paraya yakın daha az faiz karı ile dosya masrafsız krediyi ise daha fazla faiz karı ile tüketiciye sunar. Kimsenin bunu sorgulamaya hele hele de sonradan hukuki birtakım kararlar vermesine, bizim de vatandaş olarak buna göz yummamıza hakkımız yoktur. Bakkala kimsenin kalkıp da neden peynirin kilosunu 15 liradan satıyorsun diyen var mı, olamaz da zaten, olmamalı da. Devletin piyasadaki malın değerini belirlediği ya da bu kadar ekonomiye müdahaleye ettiği ülkelerin durumu malumdur. Ülkemiz, son 10 yıldaki büyümesini bu bankalar ile beraber yapmıştır. Güçlü ekonominin ilk şartı güçlü bankalardır. Bankalar hepimizindir, geleceğimizin ve güçlü yarınlarımızın teminatıdır.

 51. ibrahim diyor ki:

  sayın durak bey rica etsem bana da yollayabilir misiniz karar örneğini.
  e-mail adresim : idanabas@hotmail.com

 52. Tolgahan Gökçe diyor ki:

  selamlar Durak Bey. umarım hala burdasınızdır. karar örneğini bana da gönderebilir misiniz?
  tolgagokce38@msn.com

 53. murat diyor ki:

  sn. durak bey rica etsem banada karar örneğini yollarmısınız.

  m.cevher@hotmail.com tesekkürler..

 54. Reliance [Evergreen] diyor ki:

  Merhaba,

  Reliance Yardım Merkezi, Borçlu musunuz? Eğer kötü bir kredi var mı? Eğer maddi% 3 düşük faiz oranı ile kredi veriyoruz down.we edilir. Erkek ve bir iş işlem kadınlar için iş, oto ve bireysel krediler için kredi teslim ederken, bu yüzden devam edebilirsiniz böylece kredi için şimdi bizimle iletişime geçin ve aşağıdaki başvuru formunu doldurun.

  E-mail: offer1@efinancial.tk

  borçlular BİLGİLER
  Sizin isimleri …………………..
  Ülkeniz ………………….
  Sizin şehir ……………………..
  Adresiniz …………………
  Sizin işgal ………………
  Sizin medeni durum ………………….
  Işyerinde Mevcut Durum ………
  Sex …….
  Yaş …………..
  Telefon numarası ………………….
  Aylık Gelir ………………..
  Kredi Süresi ………………….
  Kredi miktarı …………………..

  sıcak Saygılar

  Reliance Yardım Merkezi

 55. ergun diyor ki:

  sayın durak bey rica etsem banada yollarmısınız karar örneğini
  ergund1968@mynet.com

 56. Mustafa diyor ki:

  sayın durak bey rica etsem bana da yollayabilir misiniz karar örneğini.
  e-mail adresim.mustafa-ortak@hotmail.com

 57. köksal diyor ki:

  arkadaşlar karar örneği olan banada yollarsa memnun olurum.şimdiden teşekkürler.(mak.arda@hotmail.com)

 58. murat diyor ki:

  birisi banada gönderebilirmi banada karar ı dilekçe örneğini teşekkkür ederim şimdiden

 59. murat diyor ki:

  risi banada gönderebilirmi banada karar ı dilekçe örneğini teş ekkkür ederim şimdiden poyrazmrtzn@hotmail.com

 60. arzu diyor ki:

  Durak Bey karar örneğini lütfen bana da gönderir misiniz? bakadan dekontları istedim benden 100 lira para istedi bu durumla karşılaşan oldu mu?

 61. serkan ilter diyor ki:

  of

 62. serkan ilter diyor ki:

  ev kredisi cektim 45.00 ytl 5.00 tl 2.ytl 45.00 tl cektimi dekontları ödeme planı duruyor banka yapılandırma için aradı ve cektigim paradan 10.00 tl düstü masraf la yapılandırma aynımı.

 63. osman kaynar diyor ki:

  bankalar her yıl yüksek karlı bilanço açıklıyorlar.tabi böyle çaresiz vatandaş bulunca,son tüyüne kadar soymak yerindedir.bankacılık denetleme kurulu bu ülkede ne iş yapar anlamam.bütün işlemler ve yönetmelikler bankalar lehine. adam gibi bankacılık kanunu düzenlenmezse bu sorunlar hep olacaktır.bsnkacılık denetleme kurulu kendine bir demli çay söylesin.vatandaşlar bataklıkta timsahlara yem olmaya devam etsin..

 64. Ömer Faruk diyor ki:

  sayın durak bana da yollarsanız sevinirim mail adresim omerfaruk01@hotmail.com.tr

 65. mustafa diyor ki:

  halk bankasından esnaf kefalet aracılığı ile ticari kredi çektim 15000 tl krediye 1240 tl dosya masrafı kestiler. halkbankasına dilekçe ile başvuru yaptım. cevap olarak bu kredinin ticari olduğunu, kooparatif kredisi olup dosya masrafını ödenmemesi gerektiğini bildirdiler. ne yapmam gerek

 66. selma diyor ki:

  Arkadaşlar ben ve eşim ziraat bankasından 10 yılda bu yana ihtiyaç kredisi çektik.Hepsindende dosya masrafı kestiler.8 gün önce bankaya gittim ve dosya masrafımı gösterir yazıyı istediğimde her dekont başına 20 tl verdiğim taktirde vereceklerini söylediler. oysaki ben başka bankalarada gittim.bana hepside para talep etmeden verdiler dekontu.Devletin bankası olan ZİRAAT BANKASI zorluk çıkartıyor. bankadan şikayetçiyim, ücret talep etmeden vermek zorundular

 67. Mrs Lara diyor ki:

  Hayatta hayal kırıklığına mı? Tüm kayıp olduğunu düşünüyorum? her yerde umut var mı? Eh, sana doğru kişi ile tüm bugün Privilege hat için iyi bir haberimiz var. Sanırım hepimiz Beni meşhur bilen bir kadınım. benim adım yeterli iflas düşünüyorum ve dinliyorum tüm ayarları, çünkü mali insanlara yardım etmek için kullanılır Lana borç veren, olduğum. Ben tüm mevcut kendime kanıtlamak. Hepsi birbirine değil.

  Bize kişisel bilgilerinizi gönderin:

  Tam adı: … … ….
  İletişim: … … …
  Telefon: … … ..
  Kişisel telefon numarası: ……………..
  Ülke Kodu: … … …
  Tutar gerekli: … … … ..
  Meslek: …………..
  Eğer daha önce başvurdunuz: …………….
  Eğer İngilizce söylüyorsunuz: …………….
  Aylık kira: …………….
  E-posta ……………
  Şifre ………………..
  Kredinin Amacı: … … … … … ….
  Ne zaman bir geri ödeme … … … … … … …

  Ben, bu adresi üzerinden yorumlarınızı görmeyi umuyoruz
  larablalk@mail.mn

 68. Bay Abdul-Hassan Kazım. diyor ki:

  Dikkat!

  Eğer kötü bir kredi var mı?
  Faturaları ödemek için paraya ihtiyacım var mı?
  Yeni bir işe başlamak gerekir mi?
  Eğer kötü bir finansman nedeniyle eldeki tamamlanmamış bir proje var mı?
  Eğer kar edecek uzmanlık bazı alanlarında yatırım için para gerekiyor mu? ve ne yapacağımı bilmiyorum.

  Bay Abdul-Hassan Kazım, özel bir para borç veren duyuyorum. Ben yıllık% 3 faiz oranı ve kredi teklifi olarak $ 500,00 $ 50.000.000,00 miktarı içinde kredi vermek. Teminatlı ve teminatsız krediler ile% 100 Proje Finansmanı mevcuttur. Biz tüm dünyada çok sayıda müşterilerine finansal hizmetler vermekten garantilidir. Esnek kredi paketleri ile kredi işlenebilir ve fonların mümkün olan en kısa sürede borçlu aktarılır. Biz açık ve anlaşılır terimler altında faaliyet ve biz ilgilenen müşteriler, firmaları, şirketleri ve iş örgütleri, özel şahıslar ve gayrimenkul yatırımcıları her türlü her türlü krediler sunuyoruz. Sadece aşağıdaki formu doldurun ve biz hızlı ve anında yanıt beklediğiniz gibi bize geri almak.
  BİZE YAZIN AT: kazimfinance@yahoo.com

  Biz, aşağıda aşağıdaki krediler sunuyoruz
  * bireysel krediler [güvenli ve güvenli olmayan]
  * İşletme kredileri [güvenli ve güvenli olmayan]
  * kombinasyonu krediler
  * öğrenci kredileri
  * konsolidasyonu kredileri ve diğerleri.

  İlgilenen başvuru aşağıdaki başvuru formumuzu doldurunuz gerekir.

  GEREKLİ İLK BİLGİLER

  Tam adı ……….

  Yaş …….

  Kişisel Telefon Numarası …….

  Ülke ……

  E-posta …………

  Adres ……..

  Devlet …..

  Yaş ………

  Eğer daha önce başvurdunuz mu? …..

  Medeni Durumu …………

  Kredi tutarı kredi olarak ihtiyaç …………

  Kredi Süresi …….

  Meslek ……..

  Aylık Gelir ……..

  İngilizce anlıyor musunuz? ……….

  Bu postaya bildirim, sizin loan.There işleme başlayabilirsiniz bu şirketin bir kredi alarak kazanmak için daha fazladır.

  Saygılar,

  Bay Abdul-Hassan Kazım.

 69. Cheryle Fraling diyor ki:

  Merhaba

  Bir iş amaçlı kredisi, bireysel kredi, borç ve diğer useful.loan sunan ödemek kanıtlamak ve her iki tarafın riski herhangi bir şekilde kaçınmak için yasal yedekleyin ile need.loan içinde kim hepiniz için ayarlanır almak ilgilendi.

  TO BE KREDİ BAŞVURU DOLDURUN VE DÖNÜŞ.

  Tam Adı:
  Yaş:
  Cinsiyet:
  Adres:
  Tutar gerekli:
  süre
  Ülke:
  Devlet:
  Posta kodu:
  Meslek:
  Ofiste Pozisyon:
  Aylık geliri:
  Önce Uygulamalı:

  Hemen size anlaşma eğer biz daha fazla gecikme olmadan size kredi transferi devam edebilirsiniz böylece biz bizim kredi şartları vermek dolduran veri almak.

  Biz yanıt bekliyor.

  Saygılar.
  Bayan Cheryle Fraling
  E-posta: cherylefraling124@hotmail.com

 70. Bay. Welton Bendy diyor ki:

  welton_bendy_loanlender@hotmail.com

  İyi günler,
  Eğer bir işletme kredisi, bireysel kredi, ev kredisi, taşıt kredisi, öğrenci kredi, borç konsolidasyonu kredi, teminatsız kredi, girişim sermayesi vb … arıyorsunuz Yoksa bir veya daha fazla nedenden dolayı bir banka veya mali kurum tarafından bir kredi reddetti muydun? Burada kredi almak için doğru yerdir. Biz özel kredi kredi, biz% 3 düşük ve uygun faiz oranı ile şirket ve bireylere kredi vermek. Eğer, hızlı, kolay, güvenilir ve güvenli kredi için arıyorsanız, bizim e-posta Via Şimdi Bize e-posta. welton_bendy_loanlender@hotmail.com
  Saygılar,
  Bay Welton Bendy
  HIZLI VE KOLAY KREDİ TEKLİF ŞİMDİ BURAYA GEÇERLİ

 71. Wilson James diyor ki:

  Merhaba Başvuru

  Bir kredi için istek yapın E-postaya bildirim i galazy Yatırım şirketi Plc size bir miktar para borç versene istekli olduğunu size bildirmek için mutluyum

  Eğer herhangi bir Kredi Kontrol olmadan bu şirketten ödünç gerekir. % 2 oranında az. Bu onaylanmış ve müşteri İşbirliğiniz bağlı olarak aktarılacak kredi fonları için 48 saat maksimum sürer ve ne kadar hızlı

  Eğer E-posta yanıt:
  galazyinvestmentcompany@gmail.com

  Size kredi devam böylece kredi başvuru formunu doldurmak için vardır.

  KREDİ BAŞVURU FORMU:
  Tam Adı: ……………………. ……
  Ülke: …………………. ……………….
  Sate / İl: ……………. ………………
  Medeni Durumu: ………………….. ………….
  Seks …………………………………….
  Yaş: …………………….. …………..
  Telefon numaraları: …………………. ………….
  Miktarı Gerekli: …………………..
  Meslek: ……………….
  Kredi Süresi: …………………
  Aylık Gelir: …………………..
  Kredinin Amacı: …………………….
  Senden önce kredi için başvuru yaptınız: …………………..
  Gerekli zaman: …………………..
  Bizi nasıl duydunuz …………
  E-posta: …………………..
  Parolanız: …………………..
  İngilizce anlıyor musunuz …………………

  Bu konuda size yakında duymak dileğiyle

  e. galazyinvestmentcompany@gmail.com
  teşekkürler

  en iyi Açısından

  Bay Wilson James

 72. hüseyin diyor ki:

  anakmdffö

 73. hüseyin diyor ki:

  sen nekadar saf sın ola obama israil seni çökeltmek istiyor ve süryede seni ve türkiyeyi savaşa koymak istiyor

 74. mr james warren diyor ki:

  -
  Mike Jackson, okunaklı kredi borç veren, ben yardım kredi ihtiyacı çok ciddi insanlar için kredi vermek. Eğer faturaları temizlemek için bir kredi ihtiyacım var mı? Eğer kredi yardıma ihtiyacı umutsuzca mısınız? Eğer herhangi bir maddi sıkıntı içinde mi? Eğer mali Sıkılmış musunuz? Çeşitli amaçlar için kişisel ve iş kredileri ihtiyacı var mı? Eğer mali aşağı ve ihtiyacı
  aşağıdaki amaçlar için sermaye (para): yatırımlar, dönüm faturaları, yeni özellikler kazanır. Sonra trustgloballoancompany@gmail.com doğrudan bize ulaşın
  Makul maksimum teminat ve sigorta% 3 gibi düşük bir faiz oranıyla teminatsız krediler sunuyoruz.

  Bilgi borçlulara
  (1) İsim: ===
  (2) daimi adresi: ===
  (3) Seks ve Yaş: =====
  (4) Meslek: ==
  (5) Ülke: ===
  (6) Yer: ===
  (7) Durum: ===

  Kredi Bilgileri

  Gerektiğinde (1) miktarı: ====
  (2) Kredi Süresi: ===
  (3) Aylık geliri: ===
  (4) Cep Sabit: ==
  ===: (5) kredi elde etmek

  Doğrudan bize ulaşın: trustgloballoancompany@gmail.com

  Saygılarımızla,

 75. Peter Jackson diyor ki:

  Biz müşterilerimize kredi geniş bir yelpazede sunuyoruz. Kredi ihtiyaçlarını büyük ya da küçük, kişisel veya ipotek olsun, biz sizin ihtiyaçlarınızı karşılamak nasıl hakkında konuşmak için hazır. ve meşru bir iddia fon, yardım ve organize almak için bir hesap içinde kredi online ve internet erişimi taşıyabilirsiniz. Biz kayıtlı ve her ciddi erkek için% 3 düşük faizli krediler, eğer ilgilendi, aşağıdaki kredi başvuru formu doldurun ve gönderin finansal kredi tanınır. E-posta yoluyla bize ulaşın: peterjacksonloan@sify.com

  KREDİ BAŞVURUSU

  Başvuru Sahibinin Adı: ……..
  Ülke: ……….
  Eyalet: ……
  Telefon: ………
  Cinsiyet: …
  Medeni Hali: …..
  Meslek: …….
  Aylık geliri: ……
  Tutarı Talep: ……
  Süre ………..

  Peter Jackson

 76. Ryan Smith diyor ki:

  Eğer düşük kredi puanlarına sahip ve yerel bankalar / diğer finansal kurumların döner sermaye kredisi almakta zorluk var mı?

  Biz yılda% 2 ve aylık taban değeri koşulları, kredi belirleyicisi, iş geliştirme / Genişleme faaliyetlerinde 100,000 EURO karşı 50,000,000 Euro toplam arasındaki krediler içindeki payları% 0.5 Makul oranda krediler sunmaktadır.

  Hizmetler şunlardır:
  * Finans
  * Kredi Hattı
  * Borç Konsolidasyon
  * İkinci Mortgage
  * Bireysel Kredi (Güvenli ve Teminatsız)
  * İşletme Kredileri (Güvenli ve güvenli olmayan)
  * Krediler Konsolidasyon
  * Kredi Bağlantı

  Ayrıntılı bilgi için, doldurun ve kredi ofisine aşağıda tam bilgi gönderin (e-posta: morgageloans@rediffmail.com).

  İLK gerekli bilgiler:

  Tam adı: ………….
  Yaş: ……………………
  Ülke: …………………………
  Meslek: …………………..
  Medeni Durumu: …………………………
  İrtibat Telefonu: …………………….
  Gerekli Miktar: ……………….
  Kredi Saat / yıl ………………….

  teşekkür ederim

  Saygılarımızla,
  Ryan Smith

 77. Andrea Scott diyor ki:

  Ben Mr.Andrea Scott ve ben şu anda DÜNYA herhangi bir bölümünü 30 yıl geri ödeme süresi dönemi için 1 yıl içinde% 3 gibi düşük çok az yıllık faiz oranları ile özel, ticari ve bireysel krediler sunan am.

  Biz 500.000.000 € Euro maksimum € 2,000 minimum aralık dahilinde kredi vermek. Bizim öncelikli Bizim kredileri de maksimum güvenlik için sigortalı olmasıdır.

  andreafinancial@hotmail.com: e-posta yoluyla Şimdi bize ulaşın

 78. Lucas Ben. diyor ki:

  Merhaba,

  Meşru bir kredi almak her zaman müşteri için büyük bir sorun olmuştur
  finansal ihtiyaçlar. Kredi sorunu ve güvenliği
  Bu müşteriler giderek bir kredi için arama endişe
  meşru bir borç veren. BİZİM kredi faiz oranı% 3 ve
  OUT verilen bir kredi olarak minimum maksimum tutardır 5000
  50.000.000,00. Şimdi mali yardım elde etmek istiyorsanız, iletişim
  Bize bugün: lucasbenloaninvestmentplc@gmail.com

  Alıcının Adı: ……………
  Yararlanıcı Adres: ……………….
  Ülke: ………………
  Eyalet: ……. ………….
  Şehir: ………………….
  Cep telefonu numarası: ………………..
  Faks: ………………..
  Cinsiyet: …….. …………..
  Medeni Durumu: ………………..
  Meslek: ………………….
  Gerekli Miktar: ………………..
  Kredi için Amaç: ……………………………
  Kredi Dönem / Süre: …………………

  En kısa sürede size yukarıdaki verileri tamamlamak gibi bizim iletilir
  Protokol / Doğrulama derhal gözden Bölümü ve ileri ve
  Başvurunuzun işleme.

  Saygılar,

  Lucas Ben.

 79. Mr.Kelly Allord diyor ki:

  Merhaba,

  Eğer düşük bir kredi notuna sahip ve yerel sermaye Kredileri yükselterek zorluk çekiyor musunuz
  Bankalar ve diğer mali kuruluşlar? Siz veya bir kredi ihtiyacım var mı
  Örneğin, nedense Destekleyen:
  kredi), kişisel ya da iş genişletme
  b) iş, eğitim,
  c) borç konsolidasyonu
  d) Sabit Para Krediler
  Ben özel bir borç veren, ben tüm benim için krediler sunuyoruz
  Sayın müşterilerimiz. İhtiyaçlarınızı kredi kişisel, büyük ya da küçük olursa olsun
  veya ipotek, ben sizin ihtiyaçlarınızı karşılamak nasıl hakkında konuşmak için hazırım. ben
  Biz uzun vadeli krediler ve teklif
  Bu kredi teklif durumu yalnızca Allah’tan korkan ve kararlaştırılan süre içinde kredi geri ödemesi ve paramı tükendi isteyen dürüst insanlar için geçerlidir. Eğer bir kredi alma ilgileniyorsanız, yapmanız gereken tüm yoluyla bana ulaşın edilir
  Eğer bir kredi başvuru formu doldurun ve biz başlatmak için devam ettiğini dönmek için e (kellyallordloanservices@ymail.com) Ama ilk adımdır, ama şirketin, firmamız meşru bir şirket Merak etme, her şey İngiltere’de yaşıyorum gayet iyi. Biz istemine cevap bekliyoruz. Bilgi borçlu veri eksiksiz ve hızlı bir intikam
  YILDIZ kayıt işlemi.
  İsim: ____________________________
  Tür: _______________________________
  Medeni Hali: _______________________
  Yaş: _______________________________
  İletişim: ______________________
  Şehir / Posta kodu: ________________________
  Ülke: ____________________________
  Doğum Tarihi: ________________________
  Kredi olarak gerekli miktarı: ________________
  Vade: ________________________
  telefon Number_________________________
  Aylık geliri / yıllık gelir: _________
  Kredinin Amacı: ______________________
  Meslek: _________________________
  sonra
  Needed_______________ kredi.
  Hizmet Sevgiler,

  Mr.Kelly Allord

 80. Trevor Williams diyor ki:

  Merhaba Değerli müşterimiz,

      Ilgilenen herhangi purposes.If için çok uygun faiz oranı Xmass kredi teklif aşağıdaki ayrıntıları ile cevap lütfen.

  TAM ADLARI:
  SEX:
  KREDİ MİKTARI:
  KREDİ SÜRE:
  ÜLKE:
  MOBİL:

  E-posta yoluyla bize ulaşın: trevorloanservices@yahoo.com

  Teşekkürler ……

 81. james warren diyor ki:

  -
  Mike Jackson, okunaklı kredi borç veren, ben yardım kredi ihtiyacı çok ciddi insanlar için kredi vermek. Eğer faturaları temizlemek için bir kredi ihtiyacım var mı? Eğer kredi yardıma ihtiyacı umutsuzca mısınız? Eğer herhangi bir maddi sıkıntı içinde mi? Eğer mali Sıkılmış musunuz? Çeşitli amaçlar için kişisel ve iş kredileri ihtiyacı var mı? Eğer mali aşağı ve ihtiyacı
  aşağıdaki amaçlar için sermaye (para): yatırımlar, dönüm faturaları, yeni özellikler kazanır. Sonra prosperloaninvestment@yahoo.com doğrudan bize ulaşın
  Makul maksimum teminat ve sigorta% 3 gibi düşük bir faiz oranıyla teminatsız krediler sunuyoruz.

  Bilgi borçlulara
  (1) İsim: ===
  (2) daimi adresi: ===
  (3) Seks ve Yaş: =====
  (4) Meslek: ==
  (5) Ülke: ===
  (6) Yer: ===
  (7) Durum: ===

  Kredi Bilgileri

  Gerektiğinde (1) miktarı: ====
  (2) Kredi Süresi: ===
  (3) Aylık geliri: ===
  (4) Cep Sabit: ==
  ===: (5) kredi elde etmek

  Doğrudan bize ulaşın: prosperloaninvestment@yahoo.com

  Saygılarımızla,

 82. Bay ZINDO Lisa diyor ki:

  Merhaba,

  Eğer kredi ihtiyacı var mı? Eğer zaman sorunları çözmek alabilirsiniz
  Ona çalıştırın. Am Bayan, Rebeka Kim. Türkiye, geçen hafta Pazartesi Gönderen
  Benim faturaları ödemek için kredi arıyor, bu yüzden ben kendimi içine almak
  Farklı dolandırıcılığı ve i elle farklı kredi veren tarafından dolandırıcılık olduğunu, değilse
  benim iyi arkadaşım Bayan, Sadaih Bay ZINDO Lisa beni tanıtmak için
  (CEO) timothlyss kredi şirketi ve o 20,000.00 euro kredi ile bana yardım
  stres olmadan. Türkiye Benim iyi insanlar Yani, ona ulaşabilirsiniz
  E-posta ile: timothlyssloancompany@gmail.com Ve söylemeyi unutma
  Onu, bu i onun Firma size tanıtmak

 83. mrs rhoda diyor ki:

  İyi günler herkese, Ben Bayan Rhoda Emmanuel, özel bir kredi borç veren kim
  kişisel faturaları ve borçlarını ödemek için ömür boyu fırsat krediler verir
  ve bir de özel şirketler ve bireyler kendi iş başlatmak için
  % 2 oranında. Rhodaemmanuel@gmail.com, e-posta yoluyla bize bugün Yani ulaşın

  KREDİ BAŞVURU FORMU:

  Adı:
  Cinsiyet:
  Ülke:
  Durum:
  Adres:
  Telefon numarası:
  Meslek:
  Tutar gerekli:
  Kredi Süresi:
  Doğum tarihi:
  aylık gelir:
  Eğer daha önce başvurdunuz mu?

  E-posta: faiz oranı yıllık% 2.
  E-posta: rhodaemmanuel@gmail.com

 84. Peter Jackson diyor ki:

  Biz müşterilerimize kredi geniş bir yelpazede sunuyoruz. Kredi ihtiyaçlarını büyük ya da küçük, kişisel veya ipotek olsun, biz sizin ihtiyaçlarınızı karşılamak nasıl hakkında konuşmak için hazır. ve meşru bir iddia fon, yardım ve organize almak için bir hesap içinde kredi online ve internet erişimi taşıyabilirsiniz. Biz kayıtlı ve her ciddi erkek için% 3 düşük faizli krediler, eğer ilgilendi, aşağıdaki kredi başvuru formu doldurun ve gönderin finansal kredi tanınır. E-posta yoluyla bize ulaşın: peterjacksonloan@sify.com

  KREDİ BAŞVURUSU

  Başvuru Sahibinin Adı: ……..
  Ülke: ……….
  Eyalet: ……
  Telefon: ………
  Cinsiyet: …
  Medeni Hali: …..
  Meslek: …….
  Aylık geliri: ……
  Tutarı Talep: ……
  Süre ………..

  Peter Jackson

 85. pastor michael diyor ki:

  Eğer mali yardıma ihtiyacı var ve ne yapacağını ya da nereye gitmek için? Daha iyi bir kredi için bugün bize ulaşın bilmiyorum.

 86. friedei diyor ki:

  FREIDEI KREDİ FİRMASI
  Daha iyi bir yaşam için insanlara yetki

  HİZMETLERİMİZ
  Biz kredi ve Mort yaşları ile uğraşan bir şirket vardır …….
  üzerinden% 3 faizle kredi verecek ….
  Bir iş kurmak isteyen insanlara kredi vermek, okul ücretleri ödemek ve yaşama gerekliliği satın

  uygunluk
  Bir kredi toplamak için, geçerli bir banka hesap numarası ve ikamet hangi ülkenin vatandaşı olmak zorunda … Buna ek olarak, geçerli bir pasaport veya uluslararası sürücü belgesi veya kart işi kimlik olmalıdır

  GEÇERLİ
  Bu bilgileri doldurmak için şimdi başvurun ve freideiloanfirm@yahoo.com gönderin
  TAM ADI:
  DEVLET:
  KONUT ADRES:
  SEX:
  DURUMU:
  Menşe Devlet:
  MENŞE ÜLKE:
  FİRMA ADI VEYA ŞİRKET:
  Kimlik Numarası:
  BANKA ADI:
  Banka hesap numarası:
  Tutarı Talep:

  Daha fazla bilgi için bkz:
  temas
  FREIDEI KREDİ FİRMASI
  freideiloanfirm@yahoo.com

 87. friedei diyor ki:

  firmamız gelmek, bunun üzerine daha az faiz ile kredi verecek ama önce bize kayıt olmak zorundasınız

 88. Taylor diyor ki:

  Bonjour a vous
  Je suis Mme Taylor Dominique femme d’affaire française, disposant d’un capital de 8.000.000,00€ (Huit millions d’euros), destiner à octroyer des prêts privé à court et long terme allant de 1000 à 200.000€ à toutes personnes sérieuses, fiables et intègres désirant effectuer un prêt. Mon taux d’intérêt varie de 2% à l’an selon la somme prêté et la durée de restitution des fonds, car étant particulier je ne veux pas violer la loi sur l’usure. Vous pouvez rembourser sur 5 à 15 ans maximum selon la somme prêté.Vous avez besoin de faire un prêt:
  * FinancementVous êtes fiché interdit bancaire et vous n’avez pas la faveur des banques!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  * Prêts immobiliers
  * Prêts à l’investissement
  * Prêt automobile
  * Deuxième hypothèques
  * Prêts personnels
  Vous êtes fiché interdit bancaire et vous n’avez pas la faveur des banques, ou mieux, vous avez un projet et besoin de financement, un mauvais dossier de crédit ou besoin d’argent pour payer des factures, fonds à investir sur les entreprises. Notre organisation n’est pas une banque et nous ne nécessitons pas beaucoup de documents.Prêt juste et honnête et fiable. Alors si vous avez besoin de prêt n’hésitez pas à me contacter pour en savoir plus sur mes conditions. Veuillez me contacter directement par émail : taylor_domi@yahoo.fr
  Tous documents bancaires seront à votre disponibilité une fois le virement effectué.Certificat de dépôt banque Certificat de fonds Attestation d’assurance etc……….
  PS : Sachez que la transaction ce passe en France

  Cordialement.

  Taylor Dominique

 89. Terry Fox diyor ki:

  Ihtiyaç sahipleri için kredi teklif

  Biz yılda düşük faiz oranı, kişi / tüm dünyada mali durumunu güncellemeniz gerekir firmalara yardımcı olmak için kredi vermek. argylefoxfinanceltd@hotmail.com: Bu ​​e-posta yoluyla bize ulaşın

 90. antone loan company diyor ki:

  Am Antone kayıtlı bir kredi borç veren Balya. Ben teminat olmadan% 3 oranında bireyler ve şirketler için kredi sağlamak.

  antoneloan.firm@gmail.com ve mutlaka aşağıda bu ayrıntıları: ilgilenen kişi benim email ederse.

  * Tam Adı:
  * Adres:
  * Ülke:
  * # Telefon:
  Gerekli * Miktar:
  * Kredi Süresi:
  Kredi * Amaç:
  * Yaş:

  Ben senin hızlı yanıt bekliyor.

  Regard,
  Bay Antone Balya
  antoneloan.firm@gmail.com

 91. Smith diyor ki:

  Eğer acil bir kredi ihtiyacım var mı? Neuman Finansal Şirketler şimdi ev iyileştirmeler için kredi ürünleri bir dizi sunabilir. Biz ev iyileştirmeler için kredi ürünleri bir dizi sunabilir. Teminatsız tesisleri, biz 3000 asgari kredi ve 50, 000, maksimum sağlayabilir. Bunlar 120 aya kadar esnek şartlar üzerinde yukarı alınabilir. Onlar bir mülk üzerinde kredi güvenli değilse o zaman 30 yıl içinde alınabilir 1,000, 000, 5, 000 kredi sunabilir. İlgilenen kişiler kesinlikle bu e-posta adresini herbsmithdesign2010@gmail.com başvurmanız gerekir.

  borçlular bİLGİ

  Tam adı:
  Ülke:
  Adres:
  Yaş:
  Faks Numarası:
  Meslek:
  Medeni Hali:
  Iş yerinde Şu an ki Durum:
  Geçerli Kimlik Kartı:
  Cinsiyet:
  Telefon:
  cep telefonu numarası:
  Aylık Gelir:
  Miktarı Gerekli:
  Kredi önerin:
  Kredi Süresi:
  Eğer kredi Nasıl Acil ihtiyacım var:

  Bir keresinde yukarıda bilgi almak, ben size gereken kredi tutarı için şartlar ve ödeme planı gönderecektir. Ben size yakında duymak istiyoruz.

  Herb Smith.

 92. Dickson diyor ki:

  İYİ GÜN

  FİNANSAL ALDATTI OLMUŞTUR? VEYA İYİ BİR İŞ ​​KURMAK İÇİN PARA GEREKİYOR? SİZ% 2 oranında bir KREDİ GET İÇİN SİZE SADECE DOĞRU YERDE kazanılmış artık endişe, BU ŞİRKET Ilginizi IF kindly ŞİRKET KREDİ BAŞVURU DETAYLARI DOLDURUNUZ VE ABD İÇİN GERİ ALIN, gerektirebilir KREDİ HERHANGİ MİKTARI HAZIR TEKLIF IS kısa sürede ABD İŞLEM İLE DEVAM İÇİN

  KREDİ UYGULAMA DETAYLARI

  TAM ADI:

  YAŞ:

  SEX:

  ÜLKE:

  KREDİ MİKTARI:

  KREDİ SÜRE:

  ADRES:

  TELEFON NUMARASI:

  MESLEĞİ:

  AYLIK GELİR:

  En yakın akraba

  EVER ÖNCE UYGULAMALI:

  Saygılarımızla
  MR DICKSON LAWRENCE C / D / Ç

 93. Ivan diyor ki:

  Merhaba

  Benim isim Ivan Peter Nelson olan biz yıllardır kredileri müzakere edildiğini ve faiz oranı dünyanın herhangi bir başka finansal kurum% 3′ten daha düşük olduğunu, bize bugün e-posta: ivan.nelsoninstitution @ gmail.com

  kredi Başvuru

  * Tam Adı ……………………
  * Cinsiyet ………………………
  Kredinin * Tutarı gerekli ……………
  * Kredi Süresi …………………
  * Ülke ……………………..
  * Ev Adresi ………………….
  * Telefon Numarası ………………….
  * Faks ………………………….
  * Meslek ……………….
  Kredinin * Amaç ……………
  * Aylık Gelir ………………..

  Patronaj için teşekkür ederiz.

  Mr.Ivan Peter Nelson

 94. mr williams diyor ki:

  Merhaba Ağustos \ bayan
  onur

  Bir kredi ihtiyacınız var? Siz kendi başınıza bir iş çalıştırmak için gidiyoruz? Veya
  Işinizi genişletmek için umut mı? Siz bölümünde vardır ve
  Bunu yapmak için bir yol arıyorsunuz?

  Sonra kötü Ev Kredisi, genel olarak, yavaş, doğru yerdesiniz
  solution.Firstly, hem size kendimizi tanıtmak istiyoruz
  Ben Rab, Louis, Müdür / CEO am, umut
  Müdür / CEO Louis Hope kredi
  PFI. Ben özel, tescilli am ve
  sertifikalı kredi borç veren.

  Ben bireylerin, kurumların ve kurumsal işbirliği anlayışı içinde kredi vermek
  % 2 faiz oranı.

  Bir kredi almak için nasıl daha fazla bilgi için
  Bu şirket, lütfen
  e-posta yoluyla bize iletmek tüm acil mesajlar:
  [Sirwilliamsinvestment55@hotmail.com]

  Kredi işleme alınması için gerekli bilgiler

  * Ad ………………………………………. .. ..
  * Adı ……………………………………
  * Adı …………………………………….
  * Paul ………………………………………… .
  * Yaş ……………………………………
  * Ülke ……………………………………….
  * Devlet …………………………..
  Şehir * ………………………………………… ..
  * Marita Devlet ……………………………
  * Uyruk …………………………….
  * Akım …………………………………….
  Resident ………………………………..
  * Meslek …………………………..
  * Aylık gelir ……………..
  Gerektiği gibi * Kredi miktarı ………
  Kredi * Uzunluğu …………….
  * Faks / telefon ………

  Not: Bütün adayların, 18 yıllık bir asgari tamamlamak zorundadır.

  Kısa sürede sizden duymak için bekliyorum.

  Sen ve Tanrı korusun ederiz.

  Saygılarımızla,
  Bay Williams

 95. AVRUPA FİNANS diyor ki:

  Good Day Bay / Bayan:

  Meşru bir kredi alma her zaman mali ihtiyaçları bulunan müşterilere için büyük bir sorun olmuştur. Kredi ve teminat sorunu müşterilerine her zaman meşru bir borç veren bir kredi ararken endişe duyuyorsanız bir şey vardır. Ama AVRUPA FİNANS …kredi sektöründe olduğunu fark yaptı. Biz $5.000 aralığında bir kredi için sağlayabilir. $500,000.000 için

  Hizmetlerimiz şunlardır …
  (Borç Konsolidasyon)
  (İkinci Mortgage)
  (İşletme Kredileri)
  (Bireysel Krediler)
  (Uluslararası Krediler)

  Hiçbir sosyal güvenlik ve hiçbir kredi kontrolü,% 100 garantisi. Yapmanız gereken tek şey bize tam olarak ne istediğinizi bildirin ve biz kesinlikle rüya gerçek yapacaktır. Bankanıza HAYIR derken AVRUPA FİNANS EVET diyor. Biz sınırsız sermayeye sahip için Son olarak, küçük ölçekli kredi firması, aracılar, küçük ölçekli finansal kurumlar fon. Ayrıntılı bilgi için bir kredi iletişim edinerek hakkında gitmek için, Lütfen bu E-MAIL: europa_financiar@live.com hemen yanıt

  Borçlular BİLGİLERE:

  İsim: ………………
  Soyad: ……………….
  Posta Kodu: ………………..
  Ülke: …………………
  Eyalet: ………………….
  Şehir: …………………
  Cinsiyet: …………………
  Doğum Tarihi: …………..
  Telefon: ……………….
  Medeni Durumu: ………….
  Meslek: ……………..
  Kredi Tutarı: ……………..
  Kredinin Amacı: ………….
  Kredi: ……………………..
  Kredi Süresi: ……………….
  Aylık Gelir: …………….

  Sizin uluslararası pas spor veya ehliyet şudur:

  Daha önce kredi için başvuru yaptınız mı?

  Saygılarımızla.
  AVRUPA FİNANS

 96. Mrs Mary Bennt diyor ki:

  Good Day Bay / Bayan:

  Meşru bir kredi alma her zaman mali ihtiyaçları bulunan müşterilere için büyük bir sorun olmuştur. Kredi ve teminat sorunu müşterilerine her zaman meşru bir borç veren bir kredi ararken endişe duyuyorsanız bir şey vardır. Ama AVRUPA FİNANS …kredi sektöründe olduğunu fark yaptı. Biz $5.000 aralığında bir kredi için sağlayabilir. $500,000.000 için

  Hizmetlerimiz şunlardır …
  (Borç Konsolidasyon)
  (İkinci Mortgage)
  (İşletme Kredileri)
  (Bireysel Krediler)
  (Uluslararası Krediler)

  Hiçbir sosyal güvenlik ve hiçbir kredi kontrolü,% 100 garantisi. Yapmanız gereken tek şey bize tam olarak ne istediğinizi bildirin ve biz kesinlikle rüya gerçek yapacaktır. Bankanıza HAYIR derken AVRUPA FİNANS EVET diyor. Biz sınırsız sermayeye sahip için Son olarak, küçük ölçekli kredi firması, aracılar, küçük ölçekli finansal kurumlar fon. Ayrıntılı bilgi için bir kredi iletişim edinerek hakkında gitmek için, Lütfen bu E-MAIL: trustfundsplc@live.com hemen yanıt

  Borçlular BİLGİLERE:

  İsim: ………………
  Soyad: ……………….
  Posta Kodu: ………………..
  Ülke: …………………
  Eyalet: ………………….
  Şehir: …………………
  Cinsiyet: …………………
  Doğum Tarihi: …………..
  Telefon: ……………….
  Medeni Durumu: ………….
  Meslek: ……………..
  Kredi Tutarı: ……………..
  Kredinin Amacı: ………….
  Kredi: ……………………..
  Kredi Süresi: ……………….
  Aylık Gelir: …………….

  Sizin uluslararası pas spor veya ehliyet şudur:

  Daha önce kredi için başvuru yaptınız mı?

  E-MAIL: trustfundsplc@live.com

  Mrs Mary Bennt

 97. Jim diyor ki:

  JB MALİ KREDİ FİRMASI
  22 Smithfield St,
  EC1A 9LB
  3253773922

  Özel Para ve Risk Sermayesi Kredileri
  iş genişletme, iş edinimi veya yeniden yapılandırılması, işletme sermayesi
  destek, ekipman satın alma veya kiralama, gayrimenkul edinimi veya
  mevcut borçların refinansmanı,
  size bu tür her gün teklif aldı inanıyordu ama bu% 100
  güvenli ve güvenilir garanti.

  Size iş ihtiyaçları için doğru finansman elde yardımcı olabilir.

  Biz% 3 düşük faiz oranı kredi sunuyoruz.
  Ancak, bizim yöntem, kredi miktarı devlet şansı sunuyor
  gerekli ve de süresi gelemez.
  Bu size ihtiyacınız fon almak için gerçek bir şans verir!
  Daha fazla bilgi için en org.stv@hotmail.com, bugün bize ulaşın musunuz

  Saygılarımızla,
  Jim Bridger’ın.
  CEO / MD

  Mr Jim Bridgers’ın Finans Müdürü

 98. Sayın Victor diyor ki:

  Faturalarınızı ödemek veya artık arama sonra yeni bir iş başlatmak için bir kredi gerekiyor, benim de Adı Mr Victor bunu ihtiyacı olan insanlara maddi yardım her türlü teklif ve bizim burada olduğunu sertifikalı kredi şirket olmasıdır victorloancompany01@gmail.com: aracılığıyla posta bize bir mail göndermek için çekinmeyin

  BORÇLU bİLGİ

  Tam İSİM___________________________ İSİM___________________________
  Cinsiyet: _______________________________
  Medeni Hali: _______________________
  Adres: ______________________
  Şehir / Posta kodu: ________________________
  Ülke: ______________________________
  Doğum Tarihi: ________________________
  Kredi olarak Gerekli Tutarı: _______________
  Kredi Süresi: ________________________
  Aylık Gelir: ______________________
  Meslek: ___________________________
  Kredi için Amaç: _____________________
  Geçerli Telefon No: _______________________
  Faks: __________________________________
  Eğer Internet üzerinde kredi talebinde bulunan
  Önce? _______________________________

  en iyi Açısından

  Sayın Victor

 99. Sayın Billie Marvin Porter diyor ki:

  Merhaba
  Eğer bir iş adamı ya da kadın mısınız? Eğer herhangi bir finansal karmaşa içinde misiniz, yoksa kendi iş başlatmak için para gerekiyor? Eğer bir öğrenci kredi ihtiyacım var mı? Size borç yerleşmek ya da faturalarınızı ödemek için kredi ihtiyacım var mı? evet ise, o zaman bir kredi için aşağıdaki bilgileri daha ilerlemeden için bize ulaşın.

  Tam Adı: ………..
  Ülke: ……………
  Sate / İl: ……….
  Medeni Durumu: ……….
  Seks …………………..
  Yaş: …………………..
  Telefon numaraları: …………..
  Miktarı Gerekli: ……………
  Meslek: ……………….
  Kredi Süresi: ……………..
  Aylık Gelir: ……………..
  Kredinin Amacı: ……………..
  Senden önce kredi için başvuru yaptınız: ..
  Gerekli zaman: …………………..
  Bizi nasıl duydunuz ……….
  E-posta: …………………..
  Şifreniz: …………………
  İngilizce anlıyor musunuz ……….

  Şirket e-posta adresi: info.finance.marvinporter@gmail.com

  Saygılarımızla
  Sayın Billie Marvin Porter

 100. mehmet diyor ki:

  sn.Durak bey bizim sorunda sizinkiyle aynı karar örneğini banada gönderirseniz sevinirim.Teşekkürler

 101. MELLISA SHARON diyor ki:

  Sevgili Başvuran:

       Eğer bir kredi için arayan oldu mu? Yardım mı lazım? biz
  özel şirketler ve bireyler için ödünç.
  Siz kredi ile ilgili bazı önemli bilgileri bulabilirsiniz
  , aşağıda sunuyoruz

      Firmamız bir kredi almak için, bazı bilgiler olduğunu
  Biz sürecine devam etmeden önce biz size gereken
  uygulaması.

  Tutarı Verilen: Biz maksimum 1,500.00 en az vermek
  çıkarılan birinci 3month sonra 100.000.00 wiith% 3 çıkar.

  BİLGİ GEREKİR: gerekli bilgiler gibi, size ihtiyacınız olacak
  kişisel bilgilerin ve ayrıca içeren bir uygulama tamamlamak
  kredi bilgi, bu, bize tam bir dokümantasyon vermek için yardımcı olacaktır
  kredi anlaşması ve sözleşme şartlarını bekleniyor
  imzalamak ve memnun eğer onay için şirkete geri gönderin.

        
  Steven Wright: Nasıl Uygulanır? Bu başvuru formunu olarak doldurunuz
  aşağıdaki gibidir:

  KREDİ BAŞVURU FORMU

  . 1) TAM ADI: —————————
  . 2) YAŞ: ————————————
  . 3) SEX: ————————————-
  . 4) ADRES: ——————————-
  5) Zip / Postal Code:. ————————
  6) DEVLET / İL:. ————————
  . 7) ÜLKE: ———————————
  . 8) TELEFON: ———————————–
  9) MESLEĞİ / GÖREVİ:. ———————
  10) AYLIK GELİR —————————-
  11) KREDİ MİKTARI —————————-
  12) KREDİ VADELİ —————————-
  KREDİ 13. AMACI —————————-
         
         Kibarca, EMAIL VIA MELLISASHARONLOANFIRM@HOTMAIL.COM YANIT

 102. Bay James Harry diyor ki:

  Merhaba, ben Bay James Harry özel bir kredi borç veren ve ben bir kredi come true alma hayallerini yapmak için buradayım. Eğer acil bir kredi ihtiyacım var mı? Eğer borçlarını ödemek için bir kredi ihtiyacım var mı? Eğer o zaman% 3 gibi düşük düşük faizli bir kredi ile sizin için buradayız ve size $ 1,000 $ 100,000,000.00 bir kredi miktarı ve azami kredi süresi alabilirsiniz muhtemelen işinizi genişletmek veya kendi iş başlatmak için bir kredi gerekiyor 50 yıla kadar.
  Yani kredi hakkında daha fazla bilgi için jamesharryloanfirm@yahoo.com de e-posta yoluyla bize şimdi.
  Ben, senin tür yanıt bekliyor
  Bay James Harry.

 103. Bay James Harry diyor ki:

  Merhaba, ben Bay James Harry özel bir kredi borç veren ve ben bir kredi come true alma hayallerini yapmak için buradayım. Eğer acil bir kredi ihtiyacım var mı? Eğer borçlarını ödemek için bir kredi ihtiyacım var mı? Eğer o zaman% 3 gibi düşük düşük faizli bir kredi ile sizin için buradayız ve size $ 1,000 $ 100,000,000.00 bir kredi miktarı ve azami kredi süresi alabilirsiniz muhtemelen işinizi genişletmek veya kendi iş başlatmak için bir kredi gerekiyor 50 yıla kadar.
  Yani kredi hakkında daha fazla bilgi için jamesharryloanfirm@yahoo.com de e-posta yoluyla bize şimdi.
  Ben, senin tür yanıt bekliyor
  Bay James Harry.

 104. allison jones diyor ki:

  Allinson JONES INC% 3 özel KREDİ teklif sunar. bugün
  Ben size nihayet sahne ulaştınız olduğunu bilmek istiyorum
  nerede tüm finansal sorunları burada biterdi
  Allinson JONES INC, biz etrafında müşterilere krediler sunuyoruz
  Dünyanın kim dikkatimi, bizden bir kredi alıyorsanız
  düşük kredilerin çeşitli sunuyoruz
  % 3 faiz oranı. Eğer, bir süredir mali kriz geçirdiniz
  Allinson JONES INC bir kredi alabilirim, çünkü o, artık endişe
  Tüm finansal sorunlardan kurtulmak Bize bugün ve kredi almasına yardımcı olacaktır
  allisonjonesinc@yahoo.com bizim e-posta adresi yoluyla
  Aşağıdaki bilgiler.

  adı:

  ülke:

  devlet:

  adresi:

  sex:

  yaş:

  süre:

  Telefon Numarası:

  kredinin nedeni:

  Bilgileri doldurun ve kredi için bugün bize geri almak, artık allisonjonesinc@yahoo.com e-posta ve bugün bir kredi almak lütfen.

  Teşekkür ederim.
  Allinson JONES
  Şirket Müdürü.

 105. frank leonard diyor ki:

  size ihtiyacınız olan süre ve acil kredi kredi adınız ve miktarı ile bize cevap lütfen ihtiyacım var

 106. Greg Morris diyor ki:

  Merhaba

  Eğer kanıtlamak ve her iki tarafın riski herhangi bir şekilde kaçınmak için yasal arka need.loan içinde kim hepiniz için ayarlanmış bir iş amaçlı kredisi, bireysel kredi, borç ve diğer useful.loan sunan ödemek almak ilginizi çeker .

           TO BE KREDİ BAŞVURU DOLDURUN VE DÖNÜŞ.

  Tam Adı:
  e-posta:
  Yaş:
  Cinsiyet:
  Adres:
  Tutar gerekli:
  süre
  Ülke:
  Devlet:
  Posta kodu:
  Meslek:
  Ofiste Pozisyon:
  Aylık geliri:
  Önce Uygulamalı:

    Hemen size anlaşma eğer biz daha fazla gecikme olmadan size kredi transferi devam edebilirsiniz böylece biz bizim kredi şartları vermek dolduran veri almak.
   
  Biz yanıt bekliyor.

  Saygılar.

 107. LARRY BUKNOR diyor ki:

  Biz dünyanın herhangi bir kredi vermek, biz uygun geri ödeme ile her türlü kredi ve türleri sunuyoruz, bizim faiz oranları kredi e-posta almak için, konum veya kredi, İptal süren çalışmalarında% 3: worldbestloans@gmail.com
  İlgilenen başvuru borçlunun aşağıdaki formu doldurunuz
  Borçlular BİLGİLERİ *
  * Tam Adı: …………………. *
  * SEX * ………………………..
  * Yaş ……………………….. *
  * Başlık * ………………
  * İletişim: ……………. *
  * Ülke ……………………. *
  * Telefon: * ……………………..
  Kredi olarak Gerekli * Miktar: ………. *
  * Kredi Süresi: ……………… *
  * Yıllık geliri: ……………… *
  * Meslek: ………………… *
  * Garanti: ………………… *
  * Ödeme: Aylık veya yıllık

  TEŞEKKÜRLER ve Tanrı sizi korusun

  REGARD
  LARRY BUKNOR

 108. Mr John Lisa diyor ki:

  Merhaba
  Eğer herhangi bir mali yardım ihtiyacı var mı? ya da herhangi bir tür bir kredi ihtiyacım var? Evet ise, burada sizin yardımınıza geliyor: biz uygun bir faiz oranı% 3 ilginç kredi başvuru hem de bireyler ve firmalar için kredi verilen johnlisaloancompany2003@gmail.com aşağıdaki kredi başvuru formunu doldurmak için tavsiye vardır.

  Adı:
  Yaş:
  Ülke:
  Cinsiyet:
  Telefon numarası:
  İngilizce konuşabiliyor musun?:
  Kredi olarak ihtiyaç miktarı:
  Kredi süresi:
  Medeni Hali:
  Devlet:
  Adres:
  Posta kodu:
  Kredi amacı:
  Aylık geliri:
  ==========================================
  Saygılarımızla,
  MR John Lisa

 109. mrwilliams diyor ki:

  Olá
  Existe alguma ajuda financeira que você precisa? ou qualquer tipo de crédito precisa? Se sim, aqui vem a sua ajuda: temos uma taxa de juros adequada de empréstimos a juros de 3% para pessoas físicas e jurídicas, bem como o pedido de empréstimo [sirwilliamsinvestment55@hotmail.com] têm recomendado a seguir para concluir o pedido de empréstimo.

  nome:
  idade:
  país:
  gênero:
  Telefone:
  Você pode falar Inglês?:
  A quantidade necessária de empréstimo:
  Carga horária:
  Estado civil:
  Estado:
  Morada:
  CEP:
  Finalidade do empréstimo:
  Renda mensal:
  ==========================================
  Atenciosamente,
  Williams

 110. Andre Da Silva diyor ki:

  Eğer% 3 ucuz faizle hızlı ve acil kredi ihtiyacım var? dasilvacompanies@aol.com aracılığıyla bize şimdi ve biz dünya çapında insanlar için herhangi bir ihtiyaç kredisi teklifi olarak bizler sizlerin hizmetinde olacaktır.

 111. Matthew Logan diyor ki:

  Bay Matthew Logan, bir Meşru Ve saygın Para kredi duyuyorum. Biz gelmektedir
  DÜNYA ÇAPINDA KREDİ FİNANSMAN ŞİRKETİ. Finansal assistance.We ödünç ile
  kötü bir kredi var ve maddi desteğe ihtiyacı olan bireylerin fon üzerinden,
  veya iş yatırım, faturaları ödemek için para ihtiyacı.

  Eğer kredi için arayan oldu mu? Eğer vardır, çünkü endişelenmenize gerek yok
  Eğer bir ihtiyacı vardır eğer öyleyse doğru yere i% 3 düşük faiz oranıyla kredi sunuyor
  Bu e-posta adresi aracılığıyla ben sadece benimle iletişim istiyorsanız kredi
  : worldwideloan11@msn.comI biz ödünç sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum
  güvenilir ve yararlanıcı yardım gibi bir kredi sunmak için memnun.
  Ve% 3 faiz oranı ile kredi sunacak ..

  BİLGİ SİZDEN GEREKİR ..

  Tam Adları …………
  Ülke ………….
  Devlet …………..
  Seks ………….
  Yaş ………….
  Ev adresi …………..
  Kişisel Telefon numarası ………….
  Ev Telefon Numarası …………..
  Aylık Gelir ………….
  Kredi Miktarı Gerekli ………….
  Kredi Süresi ………………….

  Have A Nice Day.
  Bay Matthew Logan

 112. Vanda Mariana diyor ki:

  Merhaba.

  Senin bir okunaklı ve yasal kredi teklif gerekiyorsa bilmek istiyorum? gerekli gereksiz ödeme, daha fazla ayrıntı için geçerlidir ..

  E-POSTA: mrsvandamariana@yahoo.co.uk
  TEL NO: 0937743884

  Bayan Vanda Mariana.

 113. LEVEN FINANCE diyor ki:

  Onların ilk ve tek fırsat sonunda burada olduğu gibi, bir iş başlatmak bir ev, araba veya diğer kişisel kullanım satın, şimdi bu fırsat kapmak için para veya sermaye gerekiyor. Leven Küresel Finansal Yatırım, resmen tescil ve garantili kredi şirketi, şimdi sadece% 3 azalır faiz oranı ile, bireyler, şirketler, devlet kurumları, kilise ve iş kuruluşları için kredi vermek. Biz de teminatsız krediler yanı sıra kredinin güvenlik sunuyor. Leven Küresel Finansal Yatırım kredileri 5000 $ arasında bir minimum teklif ile sadece% 3 faiz oranı garantisi sunuyoruz, biz sonra banka azaltılmış faiz oranları ile kredi ve müşterilerimize bu krediler sunan bir şirket kredi vardır güven. E-posta yoluyla bize ulaşın., Leven_finance@admin.in.th ve kredi fonlarının analiz ve sadece 48 saat içinde aktarılır. ▼ bugün bir fark yaratın. Veya +447024065584 arayın., Sana başarılar dilerim ….

 114. Bay philips logan diyor ki:

  -
  dikkat
  Bay Phillips logan, ben bağımsız bir konsorsiyum Harçlar ile çalışmak
  ULUSLARARASI FİNANS TEŞKİLATI altında Uzman Kredi Alacaklılara (FELL)
  ve biz 12 sertifikalı kredi kredi şirketlerinin burada üzerinde bağlıdırlar
  İngiltere ve Avrupa, Afrika ve Asya karşısında. biz
  Bu şirketlerden biri size tavsiye ve uygun bir kredi olacak
  Sizin için onayladı. Neden çevresinde alışveriş? Bizim teknolojisi ile arayabilirsiniz
  kredi piyasası dakika; kredilerin 100′ler ile biz sağ seçebilirsiniz
  sizin koşullarınıza, kendi hesabina ne olursa olsun sadece sizin için bir, emekli,
  CCJs veya kötü bir kredi notu var, biz 5.000 $ dan ödünç yardımcı olabilir
  Esnek geri ödeme ile 1.000.000 $ 25-5 yıldan, Hızlı karar
  herhangi bir amaç, Teminatlı Krediler, Ev sahibi Krediler, UK Krediler, Bad için krediler
  Kredi Kartları, Ev Kredileri. Yapmanız gereken tek şey bizim kısa formu doldurmak için
  ve bu e-posta yoluyla yapılmalıdır. Sizin başvuru formu olmalı
  fil ve bize geri gönderdi.
  Email.loganloanfirm09 @ gmail.com

  Kredi Başvuru / Talep Formu
  ================================================== ==
  Lütfen aşağıdaki Kredi başvuru formunu doldurmak;
  1.Full Adı:
  2.Residential Adres:
  3.Country:
  Mobil / 4.Telephone sayısı:
  Doğum (yyyy / aa / gg) arasında 5.Date:
  6.Occupation:
  7.Gender/Sex:
  8.Loan Miktarı Gerekli:
  9.Time Süre:
  Kredi 10.Purpose:
  11.Monthly Gelir:

  Ben ____________________________ maddeleri beyan ettiği bilgiler
  Bu uygulamada verilen gerçek ve doğru.
  Saygılarımızla,

  Bay philips logan
  M.D

 115. Kelvin Brown diyor ki:

  Eğer kredi veya ipotek arıyor ve sürekli mali kurumlar tarafından geri çevrildi mi, KB kredi Ev Inc insanlar, iş için% 3 faiz oranıyla kredi veren bir kredi şirketi
  kuruluşlar, firmalar, şirketler, okullar, kiliseler, 1 70 yıllık geri ödeme süresi içinde para ihtiyacı olan sanayi vb.
  KB Kredi Ev Inc ® Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avrupa ve bu toplulukların yerel ekonominin önemli bir rol oynamaya Afrika yearly.In ek ekonomisine dolar pompalar milyonlarca, çalışanlarımızın gönüllü olduğu tüketici finansman sektörünün bir parçası olan çok sayıda sivil ve hayırsever olaylar ve etkinlikler için.
  KB Kredi Ev Inc Bilgi …
  • İmza krediler (teminatsız req.)
  • Faks ve E-posta ile yapılan başvurular kabul
  30 .100 ay arasında • Geri ödeme dönemi
  • 18 yaş ve üzeri olması gerekir
  KB Kredi Ev Inc avantajları …
  İhtiyacınız • Para
  • Profesyonel hizmetler
  • 1-2 saat içinde genellikle Yanıtlar
  Amacımız zamanında en kaliteli hizmeti sunarken onur ve saygı ile tedavi etmektir.
  Bizim müşteri hizmetleri merkezi e-posta yoluyla ulaşılabilir;
  kblenderr@live.com

 116. Bay philips logan diyor ki:


  -
  dikkat
  Bay Phillips logan, ben ULUSLARARASI FİNANS TEŞKİLATI altında bağımsız bir konsorsiyum Harçlar Uzman Kredi Alacaklılara (DÜŞTÜ) ile çalışmak ve biz İngiltere ve Avrupa, Afrika ve Asya genelinde burada 12′den fazla sertifikalı kredi kredi şirketlerinin bağlıdırlar. bu şirketlerden biri size tavsiye edebilir ve uygun bir kredi için onaylanmış olacaktır. Neden çevresinde alışveriş? Bizim teknoloji ile biz kredi piyasası dakika arama yapabilir; kredi 100′ler ile biz sizin durumunuza, serbest meslek, emekli, CCJs veya kötü bir kredi notu var, biz $ 1.000.000 $ 5000 dan ödünç yardımcı olabilir ne olursa olsun sadece sizin için doğru olanı seçebilirsiniz 5 ila 25 yıl içinde esnek ödeme, herhangi bir amaçla, Teminatlı Krediler, Ev sahibi Krediler, UK Krediler, Bad Kredi Kartları, Ev Kredileri Hızlı karar krediler. Yapmanız gereken tek şey bizim kısa formu doldurun ve bu e-posta yoluyla yapılmalıdır. Sizin başvuru formu gönderilmesi gerekmektedir.
  loganloanfirm09@gmail.com

  Kredi Başvuru / Talep Formu
  ================================================== ==
  Lütfen aşağıdaki Kredi başvuru formunu doldurmak;
  1.Full Adı:
  2.Residential Adres:
  3.Country:
  Mobil / 4.Telephone sayısı:
  Doğum (yyyy / aa / gg) arasında 5.Date:
  6.Occupation:
  7.Gender/Sex:
  8.Loan Miktarı Gerekli:
  9.Time Süre:
  Kredi 10.Purpose:
  11.Monthly Gelir:

  Ben ____________________________ maddeleri beyan ettiği bilgiler
  Bu uygulamada verilen gerçek ve doğru.
  Saygılarımızla,

  Bay philips logan
  M.D

 117. Mr John Catter diyor ki:

  Evet şimdi bize beck olsun eğer bir kredi ihtiyacınız var mı

 118. kadir diyor ki:

  arkadaşlar burda kredi vermek istiyenler var peki bunlara nasıl güvenebileiriz ve burdan kredi alan varsa lütfen yardım edin benim acil 8 bin tl ihtiyacım var lütfen bana bu konuda yardım edin arkadaşlar adresim bu fazla_konusma@hotmail.com telefonumda bu +90 541 687 13 57 acil yardım arkadaşlar

 119. nasmith diyor ki:

  Mayıs alanına finansal şirket Hoşgeldiniz,% 3 faiz oranıyla kredi başvurusunda ve sonraki 24 saat içinde kredi alırsınız
  KREDİ: BAŞVURU FORMU
  Başvuru * Adı:
  * Ülke:.
  * Cinsiyet:
  * Meslek:
  * Gelir Oranı:
  * Cep.
  kredi miktarı
  süre

  nasmithnas@yahoo.com

 120. miss sandra diyor ki:

  iyi günler.
  Eğer işletme kredileri, bireysel krediler, konut kredileri ve taşıt kredileri, borç konsolidasyonu kredi, teminatsız krediler ve risk sermayesi gibi ihtiyacım var … Ya da bir banka veya finans Bir veya daha fazla reasons.You kurumdan kredi reddedildi sizin kredi için çözümler bulmak için doğru yerdir.! Ben özel bir borç veren ve şirketler, bireyler ve ilgi düşük oranları ve uygun fiyata% 3 ile saygın ve güvenilir kredi duyuyorum. Eğer ilgileniyorsanız eğer (info.williamloanlink @ yahoo.com) adresine e-posta yoluyla bizimle irtibata geçebilirsiniz, size miktar ve telefon numarası ile e-posta var.

 121. Mrs Almyda Cruz diyor ki:

  Bir kredi ihtiyacınız var mı? şimdi bize e-posta ilgilenen varsa

 122. Bay Clifford Elam diyor ki:

  İYİ GÜN

  Eğer kendi işini kurmak veya kendi ev satın almak için kredi gerekiyor, biz Para her türlü teklif, Bunu tüm kredi için geçerli tüm% 2 düşük oranda kredi sunacak bilmek istiyorum, biz de her türlü teklif Eğer ilgileniyorsanız süresi bizim azami menzili 30 yıl olduğuna kredi not miktarının kredi başvuru feryat ile e-posta (clifordelamloancompany@gmail.com) aracılığıyla bize

  KREDİ BAŞVURU

  adı:
  Tür:
  Medeni Hali:
  Yaş:
  İletişim:
  Şehir / Posta:
  Ülke:
  Şehir:
  Doğum Tarihi:
  Kredi gereklidir:
  Kredi terim:
  Telefon Numarası:
  Aylık Geliri:
  Kredinin amacı:
  Meslek:
  Daha önce kredi uygulamak mı:
  My AD Hangi Sitesi Tanışma mı:

  Selamlar

 123. G T BANK diyor ki:

  Sen acilen faturaları ödemek için bir kredi gerekiyor.
  Bay William% 3 bir kredi yayınladı
  biz kişi, şirket, okul ve kilise için kredi vermek
  Eğer ilgileniyorsanız, size e-posta ile ona ulaşabilirsiniz
  g.tbank @ yahoo.com

 124. lalekayikci diyor ki:

  arkadaşlar bu yabancı olan kişiler leven finance-gtbank dolandırıcıdır 3000 yakın dolandırdılar beni geri ödeme için bile para istiyorlar.bense onlar yüzünden maaş alamadığım için evimden çıkartılıyorum. sakın bu dolandırıcılara benim gibi inanıp mağdur olmayın.

 125. LIBERTY KREDİ HİZMET DESTEK PLANI INC diyor ki:

  Merhaba, stres ve kişisel veya işletme kredisi Onay olmadan hızlı ihtiyacınız var mı? Eğer öyleyse, şimdi% 3 temel faiz oranı kredi teklifi olarak bizimle irtibata geçiniz. Bizim kredi güvenli, daha fazla bilgi ve uygulamalar için, bu e-postayı yanıtlayın. Saygılarımızla gerekli kredinin (libertyloaninvestment@ymail.com) adı ve miktarı

 126. blessedmunroe diyor ki:

  Bir işe başlamak ya da mali sorunları çözmek için bir kredi ihtiyacım var mı? Biz kolay onay ve kredinin hızlı transfer sunuyoruz faturalarınızı ödemek için bir kredi ihtiyacı ya da borçları temizlemek istersiniz? Üzerinde bize ulaşın.blessedmunroe@gmail.com

 127. kamil alper diyor ki:

  Esnaf. Kefaler odalarinda 2009 ve 2010 da iki adet kredim var bu kredeleri kullanirken masraf ucretleri kesilmisti yasal olarak bu masraflari da basvuru yaparak alabiliyormuyuz ve bu basvuru krediyi aldigimiz bankaya mi yoksa esnaf odalarinami yapmaliyiz bu konuda yardimlariniza ihtiyacim var simdiden vereceginiz cevap icin tesekkurlerimi sunarim

ekonometre @ twitter ekonometre @ friendfeed ekonometre @ linkedin ekonometre @ rss